Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan 7 ilimizde yaşayan akademik başarıları ile dikkat çeken 21 öğrenci Yedi Şehirden Yeditepeli Şehre Projesi kapsamında İstanbul

Yedi Şehirden Yeditepeli Şehre Projesi Resmen Başladı
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan 7 ilimizde yaşayan akademik başarıları ile dikkat çeken 21 öğrenci Yedi Şehirden Yeditepeli Şehre Projesi kapsamında İstanbul gezisi için davet edilmişti. Gezi programına katılmaya hak kazanan 21 öğrenci İstanbul’un tarihi ve turistik değere sahip olan bölgelerini gezerek şehir hakkında bilgi edindi. 

Amaç Çocukların Motivasyonunu Attırmak 
İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen gezi programının ana amacı öğrencilerin akademik kariyerleri için kendilerine daha büyük hedefler geliştirmelerini sağlamak ve motivasyonlarını arttırmak. Aralarında Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Van ve Hakkâri gibi 7 Doğu ve Güneydoğu bölgesi illeri arasında yer alan 7 ilimizden seçilen öğrenciler düzenlenen TEOG sınavında dereceye giren öğrencilerden oluşuyor. 

İstanbul’u Gezen Öğrenciler Şehre Hayran Kaldı 
Öğrencilere gezileri esnasında 7 öğretmenleri eşlik ederken öğrenciler Sultanahmet Camisi, Miniatürk, 1453 Panoramik Müze ve Pierre Loti Tepesi’nin de yer aldığı pek çok tarihi ve doğal güzelliği gezme fırsatı yakaladı. Toplamda 4 gün süren geziye katılan öğrenciler gezdikleri her yeri çok beğenirken bol bol resim çekildiler. TEOG sınavında başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek amacı ile düzenlenen gezi programının yanı sıra akademik başarıları ile dikkat çeken öğrencilere farklı hediyelerde dağıtıldı. Evlerine mutlu olarak uğurlanan öğrenciler için gezi yeni öğretim yılı içinde önemli bir motivasyon kaynağı oldu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.