SONY DSC

Yediemin Deposu Nasıl Açılır?

Yediemin kelimesi aslında genellikle otopark olarak bilinmekte olup, yediemin otoparkı olarak birçok kişi tarafından isimlendirilmiştir. Yediemin aslında depo olarak da kullanılmaktadır. Yani genel anlamı yediemin deposu olarak bilinmektedir. Yediemin deposu Türk Dil Kurumu tarafından, hukuki anlamda anlaşmazlıkların ortaya çıktığı bir malın bu anlaşmazlıklar sona erene ve net bir sonuç elde edilene kadar muhafaza edildiği depodur. Bu depo tabi ki hukuki malların anlaşmazlık sonucu muhafaza edildiği yer olarak kullanılmaz. Çoğunlukla İcra Müdürlükleri tarafından kullanılmakta olup, bu İcra Müdürlükleri bir borçtan kaynaklı olarak kişilerin evlerinde ki eşyalara el koyması durumunda bu mallar yediemin deposuna koyulmakta ve burada muhafaza etmektedir. Peki, yediemin deposu hakkında en çok merak edilen konulardan olan yediemin deposu nasıl açılır, açmak için neler gerekli konusunda sizlere bilgi verelim.

Yediemin Deposu Açmak İçin Gerekli Nitelikler

 

Yediemin deposu işletme sahibi ve lisans sahibi ile birlikte açılabilir. Yediemin deposu bakanlığa bağlı olup, gelen talep doğrultusunda birden fazla açma veya kapatma yetkisi vardır. Buna göre yediemin deposu açmak için gerekli nitelikler ise;

  • Açık ve kapalı otoparkların bulunması
  • Bu otoparkların gerekli olan tadilatları görmüş olması
  • Nakliye araçlarının kolaylıkla eşyaları indirebilmesi ve konumlandırabilmesi için yeterli olması
  • İdari personellerin beklemesi için dinlenme salonlarının uygun şekilde bulunması
  • Müzayede salonunun bulunması
  • Uygun havalandırmaların bulunması
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz