Yeni Alınan Kıyafetler Yıkanmalı Mı?

Son dönemde kişisel gelir miktarının artmasına paralel olarak giyim ücretlerinin de düşmesi ile beraber yapılan giyim alışveriş miktarı her geçen gün artmaktadır. Alınan kıyafetlerin ilk kez giyilmeden önce yıkanması konusunda ise çoğu kişi kararsız kalmaktadır. Yeni alınan kıyafetlerin ütülü olması ve oldukça temiz görünmesi insanların birçoğunu yıkamanın gereksiz olduğu yönünde ikna etmektedir. Peki, yeni alınan kıyafetler yıkanmalı mı?

Sizden Önce Başka Deneyenler Olduğunu Unutmayın

Özellikle de mağazalarda sürekli olarak kıyafetlerin denendiğini unutmayın. Yani başkasının üzerine giydiği bir kıyafeti giymek zorunda kalmamak adına mutlaka yeni aldığınız kıyafeti yıkamanız gerekir. İnternetten kıyafet alışverişi yapsanız dahi daha önce bu kıyafetin kimse tarafından giyilmediğinin garantisi yoktur. Mantar, enfeksyion ve virüs gibi zararlıların yıkanmadan giyilen kıyafetler ile bulaşabileceğini asla unutmayın.

Kir, Toz ve Kimyasal Maddeler Yıkanarak Uzaklaştırılmalı

Giyim ürünleri raflardaki yerini almadan üretim aşamasından geçirilmektedir. Kumaştan giysi haline gelene kadar üretim tesislerinde elden geçen, tozlu yerlere konulan dikilirken yerlere dahi düşebilen giysiler zaten raflardaki yerini almadan kirlenmektedir. Bu nedenle giyinmeden önce mutlaka yeni alınan kıyafetler yıkanmalıdır. Özellikle de bebek kıyafetleri bebeklerin ciltleri çok daha hassas olduğu için asla yıkanıp, ütülenmeden bebeğe giydirilmemelidir. Yine kıyafetlerin üretildiği kumaşlarda kullanılan kimyasal maddelerin uzaklaştırılması içinde ilk kullanımdan önce yıkanması gerekir. Bu sayede kullanılan kimyasallar kıyafetten arındırılmış olunur.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz