Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biride evin yalıtım durumudur. Bir evin ısı ve ses yalıtımı ne kadar iyiyse evdeki yaşam konforunuzda o kadar yüksele

Yeni Ev Alırken Isı ve Ses Yalıtımına Dikkat Edin!
Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biride evin yalıtım durumudur. Bir evin ısı ve ses yalıtımı ne kadar iyiyse evdeki yaşam konforunuzda o kadar yükselecektir. Isı ve ses yalıtımına ek olarak evde rutubet olması da ciddi sıkıntılar yaşamanıza neden olacağı için değerlendirmeniz gereken kriterler arasında yer almaktadır. Ev satın alırken dikkat edilmesi gerekenler bunlardır:
Ev kombi ile ısınıyorsa mutlaka kombinin garantisi olup olmadığını sorgulayın ve yakıt ısı performansını değerlendirin. 
Evde parke bulunuyorsa tüm odaların parkelerini inceleyin ve yenileme tadilat masrafı çıkıp çıkmayacağını öğrenin. 
Çamaşır makinesini koyacağınız özel bir alan olan evleri tercih edin. 
Evde klima var mı, varsa ev sahibi klimayı bırakacak mı bunları öğrenin. Klima kalacaksa mutlaka enerji sınıfını öğrenin ve yüksek bir enerji sınıfına ait değilse yükseltin. 
Binada rutubet olup olmadığını öğrenin, bunu anlamanın en kolay yolu duvar diplerini ve tavan yakınlarını incelemektir. Kabaran yerler bulunuyorsa bu evde rutubet olduğunu gösterir. Rutubet varsa bu sorunun kaynağını öğrenmeli, çözülüp çözülemeyeceğini inceleyin. 
Çatı katı daire satın almak isteyen kişilerin bu tercihlerinden önce mutlaka çatıyı iyi şekilde incelemeleri gerekir. Özellikle de eski binalarda çatı akması sıklıkla görülen bir durum olup binalarda ortak kullanım alanlarının tamiratı için para toplanması her zaman sıkıntılıdır. Sorunu kendinizin çözmesi gerekeceğini göz ardı etmeyin. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.