Yeni Evinize Taşınmadan Önce Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Hayallerinizi süsleyen o evi buldunuz ve satış sözleşmesini imzaladınız. Atılan imza ile beraber eşyaların toplanarak taşınmaya hazır hale getirilmesi, taşınma organizasyonun gerçekleştirilmesi ve bununla beraber halledilmesi gereken pek çok iş bulunur. Peki, yeni evinize taşınmadan önce yapmanız gerekenler nelerdir?

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Taşınacağınız yeni evinizde yapmak istediğiniz tadilatlar bulunuyorsa bunları mutlaka ev boş durumda iken tamamlayın. Sözleşme imzaladığınız gayrimenkul şirketi ile irtibata geçerek tanıdıkları ustaların iletişim bilgilerini isteyebilir, çevrenizde bulunan dükkânlardan konu hakkında hizmet alabilirsiniz.
  • Evinizde boya yaptırmak istiyorsanız buna karar vermeden önce mutlaka evi günün farklı saatlerinde ziyaret ederek hangi odanın ne kadar ışık aldığına bakın ve aydınlık durumlarına göre boya rengi seçerek yine taşınmadan önce boya işlerini tamamlayın.
  • Mutlaka bir yerleşim planı oluşturun. Eşyalarınızı taşımadan önce hangi eşyayı nereye koyacağınıza karar verin ve eşyaların yeni evine ölçü olarak uyup uymayacağını kontrol edin. Buna göre yapmanız gereken değişiklikleri belirleyin.
  • Satış sözleşmesine imza atar atmaz bu sözleşmeyi başlangıç yapacağınız yeni bir klasör oluşturun. Klasörün içerisine yeni eviniz ile ilgili olarak tüm abonelik başvuruları, elektrik, su doğalgaz faturaları gibi evrakları biriktirmeye çalışın. Yine evinize çağırdığınız yetkili servis, teknik servis gibi servis faturaları ve bilgi formlarını da kesinlikle atmayın ve saklayın.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz