Bir internet sitesi tarafından Türkiye’de evlenecek olan çiftlerin tüketim alışkanlıklarıyla alakalı bir anket gerçekleşti. Bu anketin sonuçlarını daha da detaylı bir şekilde inceleyelim…

Yeni evlenecek olan çiftler satılık değil kiralık ev bakıyor. Çiftlerin çoğu evlendikten sonra kiralık evde oturmayı planlıyor. %35’lik kısım satılık ev arıyor ve %65’lik kısımda evlendikten sonra kirada oturmayı düşünüyor. Evlilik planı yapan çiftler arasında satılık ev arayışına girenlerinin oranının %35 olması oldukça düşük bir orandır.

Masraflardan kaynaklı her 100 çiftten 35′i kredi çekiyor. Çekilen kredi miktarı ise ortalama 35 bin TL’dir. Yeni evlenecek çiftler sadece ev kurmak için ortalama 50 bin TL harcama gerçekleştiriyor. Çiftlerin %35’i hazırlıklar için kredi çekerken yarısı ödemeler için kredi kart kullanılıyor. Ankette dikkat çeken başka bir unsur ise yeni teknolojilerdir. Evlenme hazırlığının yarısı akıllı TV abloneliğini alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz