Devlet tarafınca yeni evlenenlere yardım ve çeyiz desteği verilmekte. 2019 yılında yeni evlenen çiftlere çok yüksek oranda destek geldi. Çiftler 70 bin TL destek ile evlenebilecek!

Devlet, yeni evlenecek çiftler için hem konut hemde çeyiz desteği veriyor. Kamunun desteği ile beraber ve konut desteği için birikimi olan çiftlerin birikim hesaplarına aylık yüzde 23 oranında destek verecek. Evlenen çiftlere karşılıksız olarak yüzde 25 artış sağlandı.

Yeni Evleneceklere Destek Rakamları Nedir?

Son haberlere göre, yeni evlenen çiftler için en çok 7 bin 500 TL’ye dek ödeme yapılacak. Yinede 2019 yılında bu rakamın 9 bin 279 TL’ye çıktığı görüldü. Kamu tarafından sağlanan 20 bin TL konut desteği ise bu yıl 25 bin TL oldu.

En Az Üç Yıl Birikim Hesabı Olana 68 bin 558 TL Destek

Hem konut hemde çeyiz hesaplarında en az 3 yıl birikimi olan çiftlere tam 68 bin 558 TL destek veriliyor.

Durum böyle olunca 2020 yılına gözler çevrildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz