Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, İstanbul’daki yeni havalimanının çevresinde bulunan arsaların hem yerli yatırımcılar için hem de yabancı yatırımcılar için aranan kan o

Yeni Havalimanı Çevresi Yatırımcıların İlgi Odağı
Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, İstanbul’daki yeni havalimanının çevresinde bulunan arsaların hem yerli yatırımcılar için hem de yabancı yatırımcılar için aranan kan olduğunu, ilgi odağı haline geldiğini belirtti.
Son İki Yılda Arsa Fiyatları Arttı
Arnavutköy – Göktürk Çatalca kavşağındaki, 7 bin 700 hektarlık Akpınar ile Yeniköy mahalleleri arasındaki alana yapılacak olan üçüncü havalimanının projesi, mevcut durumda tapuda tarla olarak geçiyor. Üçüncü havalimanının yapılmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi ile son iki yılda bölgedeki arsalara olan talep ve dolayısıyla arsaların fiyatları da arttı. Taleplerin yoğun olduğu ilçeler özellikle Arnavutköy ve Çatalca.
“Bölgede Arsa Bulmak Zorlaştı”
İstanbul’un yeni havalimanı olan Üçüncü Havalimanı’na yakın olan arsaların değerlendiğini belirten Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, “Bölgede arsa bulmak zorlaştı. Rakamlar çok yüksek. Bahçeşehir, Başakşehir’de imarlı arsalara bakıyoruz. Metrekare fiyatları bin dolar civarında.” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca Cenk Aşçıoğlu, raylı sistemlere olan yatırımların da bölgedeki yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çektiğini, yeni havalimanının yapılacak olduğu bölgedeki imarsız arsa fiyatlarının, uzak konumlarda yer alan imarlı arsalar ile hemen hemen aynı değere ulaştığını belirtti.
Satıcılar İçin Fırsat
Cenk Aşçıoğlu, yapılacak olan havalimanının yakınındaki imarlı ve imarsız arsaların fiyatlarının birbirleri ile neredeyse aynı olduğunu, ikisinin de metrekare fiyatlarının bin dolardan başladığını belirtirken, bazı satıcıların da bunu fırsata çevirdiğini şu sözleri ile belirtti; ”Bazıları bunu fırsat olarak görüyor. Havalimanı bitince burasının metrekare fiyatları 10 bin dolarlara çıkacak deyip vaat satıyorlar”

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.