Yeni Havalimanı İsmi İçin Son Açıklama Geldi!

İstanbul 3. Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan büyük törenle hizmete açılacak. Ancak hala havalimanı ismi açıklanmadı. Resmi bir açıklama yapılmadığı için ortada büyük bir bilgi kirliliği bulunuyor. Son olarak ünlü bir gazetecinin ortaya attığı “Sultan Abdülhamit Han” ismi büyük bir tartışmaya neden olmuştu. İstanbul Yeni Havalimanı ismi için son açıklama ise konunun en büyük muhataplarından biri olan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’dan geldi.

Havalimanı İsmi Henüz Belli Değil!

Samsunlu yapmış olduğu açıklamasında “İsim konusu, yönetim kurulu üyelerimizin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucu belirlenecek.” diyerek anket talebinde bulunan vatandaşların bu taleplerinin karşılanmayacağını kesin olarak ortaya koydu. Yine araştırma çalışmalarının devam ettiği vurgusu da ortada isim için verilen bir karar bulunmadığını gözler önüne serdi. Yani iddia edildiği gibi henüz havalimanı ismi için verilen bir karar bulunmuyor.

İstanbul 3. Havalimanı Açılışı Ertelenecek Mi?    

Çalışmaların tüm hızı ile devam ettiğini ve açılış için belirlenen 29 Ekim tarihinde havalimanın hazır olacağını söyleyen Samsunlu “Açılışın ertelenmesiyle ilgili benim bir senaryom yok. Açılışın ertelenmesi için şu ana kadar görmediğimiz bir şeyin olması gerek.” dedi. Çalışmaların tüm hızı ile devam ettiği havalimanı için uçakların motorlarının zarar görmesini engellemek adına tüm hafriyat çalışmalarının açılış gününe kadar tamamlanması gerekiyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz