Yeni İş Kuran Girişimcilere Çifte Fırsat!

 

Devlet yeni iş kuran ve kurmak isteyen gençlere büyük fırsatlar sunmaya devam ederken, bu fırsatlara aslında çifte teşvik olanağı geldi. Gelen olanakta ise yeni iş kuran 18 ile 29 yaş aralığında olan genç girişimlere devlet desteği 1 yıl boyunca sosyal güvenlik primi ödememeleri konusunda şans verirken aynı zaman da 75 bin TL’ye kadar olan kazançlarında ise 3 yıl boyunca vergiden de muaf olmaları konusunda destek vermeye başladı. Tabi ki bunlardan yararlanmak için Haziran ayından sonra iş yeri açmış olmaları gerektiğini de hatırlattı.

Tabi ki sunulan seçenekler bunlar ile de sınırlı kalmamakta olup, birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

Genç Girişimcilere Devlet Desteği

 

Genç girişimciler için devlet desteği durdurak bilmeden her geçen gün bir yenisi eklenerek devam etmekte olup, buna göre ise sizlere genç girişimcilere devlet desteleri neler sunacağız.

Yeni şirket kuran veya kuracak olan genç girişimciler için ilk yıl 25 bin 532 TL avantajlı fırsat geldi. Kendi iş yerlerini kurmak isteyen gençlere devlet 2 yıl vergi muafiyeti sağlıyor. Tabi ki bunlara ek olarak devlet, genç girişimciler için 75 bin TL’ye kadar da teşvik vergisinden de muaf olmaları yönünde yasa da getirmiştir. Tabi ki tüm bunlardan yararlanmak isteyen kişiler kesinlikle 18 ile 29 yaş aralığında olması gerekmektedir. 29 yaşını dolduran ve geçen kişiler bu avantajlardan yararlanma imkanı yoktur.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz