Yeni Konut Kampanyasının Detayları Neler?

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas yeni konut kampanyasının detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Gelen yoğun talep üzerine konut kredisi faiz oranını yeniden yüzde 1 seviyesinin altına çekecek olan kampanya inşaat sektörünün çatı dernekleri tarafından hayata geçirilecek. Bu derneklerin bünyesinde yer alan firmalar stoklarında bulunan konutlar için yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı ile 120 ay vadeli konut satışı yapacak. İşte merak edilen detaylar…

Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Ya Da Yüzde 0,99 Olacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Elmas “45 günde hem mayıs hem de haziran rakamlarını çok yükselttik. Bu kampanyaların etkisiyle de temmuz ayı rakamlarının devam ettiğini düşünüyorum. Konuta olan ilgiyi devam ettirmiş olduk. Şimdiden bayram havasına girildi. Bayram sonrası için büyük bir konut kampanyası hazırlıyoruz. Faiz oranını yüzde 1’in altına çekeceğiz 0.99 veya 0.98 olacak. 120 aya varan vade imkânıyla tüketicilerin karşısına çıkacağız. Düşük peşinat ve bir miktar ara ödeme olabilir” diyerek projenin detaylarını paylaştı.

Sürenin Uzaması İçin Devlet Desteği Şart

Altan Elmas kampanyanın müteahhitlerin kendi bünyesinde yapacakları özel bir kampanya olduğunu söyleyerek bu kampanyayı en fazla 1 ay sürdürebileceklerini söyledi. Kampanyanın süresinin uzaması için devlet desteği gelmesinin şart olduğunu söyleyen Kurum ” Karlarımız ciddi oranda azaldı, sektör zorlanıyor. Bugün açıklanan konut satış rakamları gayet pozitif. Faizler ve dolar bu kadar yükselmişken konut satışları doludizgin devam ediyor. İnsanların talebi de çok konutu erişilebilir hale getirmeliyiz” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz