1 Şubat ile 31 Mart tarihleri arasında süren “Güç Birliği” kampanyası kapsamında, iki ay içerisinde toplam olarak 3.400 konut ve 185 ofis satışı gerçekleşti. Konut sahibi olmak ist

Yeni Konutlarda Yüzde 5-10 Zam 
1 Şubat ile 31 Mart tarihleri arasında süren “Güç Birliği” kampanyası kapsamında, iki ay içerisinde toplam olarak 3.400 konut ve 185 ofis satışı gerçekleşti. Konut sahibi olmak isteyenler için oldukça ilgi gören kampanyadan sonra, yeni konut projeleri için zam haberi geldi.
1 Şubat ve 31 Mart arasında süren ikinci “Güç Birliği” kampanyasında 3.400 konut ve 185 ofis satışı gerçekleşti. Toplam cirosu 3,3 milyar TL’ye ulaşan kampanyada 41 firmanın 96 projesi yer almaktaydı. Ve ilk kampanyadan farklı olarak, 120 aya kadar olan vade süreleri 240 aya kadar uzatıldı.
Uygun faiz oranları, vade süreleri ile konut sahibi olmak isteyenler için güzel bir fırsat olan kampanya ve ardından gelen zam oranı ile ilgili, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) Başkanı Aziz Torun’un açıklamaları,  “Faiz oranlarının daha uygun olmasından dolayı en fazla talep, 60 ve 120 ay vadeli konut seçeneklerine geldi. Maliyetlerin yükselmesi, döviz kurunda yaşanan artışın birçok projeye yansımasına rağmen, firmaların kar marjını geriye çekerek fiyatları sabit tutmasından dolayı bu dönem konut alan tüketici kazançlı çıktı. Yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Ev sahibi olmak isteyenlerin bu fırsatı iyi değerlendirdiğini düşünüyorum. Çünkü maliyetlerdeki artış nedeniyle konutlarda yüzde 5-10 fiyat artışları zorunlu olacak.” şeklinde oldu. 
KONUTDER Başkanı Altan Elmas, Mart ayı içerisinde birçok sektörde %1-2 arasında fiyat artışı gerçekleşmesine rağmen, konut sektöründeki artışın sadece %0,4 olduğunu ve konut fiyatlarının tüketiciler için oldukça uygun olduğunu belirtti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.