Alışveriş Merkezlerinde 4. Nesil Hazır!

Türkiye’de perakende sektörünün en güçlü temsilcilerinden biri olan ve ekonomik açıdan önemli bir istihdam kaynağı sağlayan Alışveriş Merkezleri 2 yıl sonra Türkiye’de ki 30. Yıllarını kutlamaya hazırlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan sektörün duayenlerinden Uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi JLL’in Bölge CEO’su Avi Alkaş Türkiye’de alışveriş merkezleri hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Türkiye’de Kaç AVM Var?

Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha yaygın olmak üzere Türkiye genelinde halihazırda hizmet vermeye devam eden toplam 393 adet alışveriş merkezi bulunuyor. Bu alışveriş merkezlerinin büyük bir bölümü başarı ile tam kapasite hizmet vermeye devam ederken ne yazık ki aralarında doluluk oranı son derece düşük olan başarısız alışveriş merkezleri de bulunuyor. Alışveriş merkezlerinin performanslarını değerlendiren Alkaş Türkiye’nin en başarılı alışveriş merkezi olarak İstanbul’da yer alan İstinye Park alışveriş merkezini gösterdi.

Caddeler Dev Alışveriş Merkezleri Haline Gelecek 

Türkiye’de artık 4. Nesil alışveriş merkezleri için adım atılmasının zorunlu bir hale geldiğini belirten Avi Alkaş dünyanın çeşitli yerlerinde örnekleri olan büyük caddelerin alışveriş merkezi gibi yönetilmesinin Türkiye’de de uygulanması gerektiğini dile getirdi. Londra’da yer alan dünyaca ünlü Oxford Street caddesi bu şekilde yönetilirken Türkiye’de ise ziyaretçi sayısının son derece yoğun olduğu İstiklal Caddesi bu şekilde yönetilmeye en uygun aday cadde olarak öne çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz