Mesafe 9 Saatten 3,5 Saate İnecek

 

Oto yol projesi ile İzmir ile İstanbul arası normalde 9 saat sürerken çalışmayla birlikte 3,5 saate düşecek. Projenin ilk aşamasında Manisa İzmir ve Manisa’yı birbirine bağlayan Kemalpaşa – Saruhan ulaşıma açıldı.

Otoyolu yap-işlet-devret projesi kapsamında son olarak Gebze –  Orhangazi – İzmir çalışması yapılmıştı. İzmir’e bağlı Kemalpaşa ile Manisa’ya bağlı Saruhan kavşaklarının arasında 49 km’lik mesafe kullanıma sunuldu. Projenin sağladığı fayda ise 1 saatlik yol mesafesi 35 dakikaya indirilmiş oldu.

 

Şehir İçinde Çok Zaman Kaybediyorduk

 

Kadir Yıldırım isminde bir vatandaşın yeni oto yolu kullandığını ve AA muhabirine verdiği röportajda mesafenin çok kısaldığını, eskiden şehir içine girmek zorunda kalıyorduk ve çok zaman kaybediyorduk dediği öğrenildi.

Motosiklet sürücüsünün de konuyla ilgili görüşü de alındı. Onat Selçuk isminde motosiklet sürücüsünün yoldaki asfaltı çok beğendiğini, sarsıntı olmadan geldiğini ve uzun mesafenin3,5 saate inmesi oldukça güzel dedi.

 

Merakla Bekliyoruz

 

Yeni otoyolu kullanan birçok vatandaş AA muhabirine röportajda bulundu. Bursa’dan İzmir’e gelen Tır sürücüsü Oktay Ömeroğlu, yolu çok beğendiğini söyledi.

Ömeroğlu açıklamasında; Yola tesadüfen girdiğini, iyi de girmişim dediğini bu sayede yolu keşif etmiş oldum. Ağır vasıta şoförlerinin bu yolu kullanması çok şey kazandıracak. Sürekli yollarda olduğumuz için yolun tamamının açılmasını dört gözle bekliyoruz dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz