Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen Kuzey Marmara Otoyol Projesi Odayeri – Paşaköy kesimi iş kapsamında yapılan Paşaköy – TEM Kurtköy bağlantı yolunun trafiğe açıla

Paşaköy – TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açılıyor
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen Kuzey Marmara Otoyol Projesi Odayeri – Paşaköy kesimi iş kapsamında yapılan Paşaköy – TEM Kurtköy bağlantı yolunun trafiğe açılacağı Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile duyuruldu.
Belirli Şartlar dışında Otoyola Giriş ve Çıkış Yasak
Resmi Gazete’de yayımlanan ile Paşaköy – TEM Kurtköy bağlantı yolunun trafiğe açılması durumu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından da onaylandı. Otoyolun bu kesiminde trafik akışı sağlanacak olup, köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli alanlar ve şartlar haricinde otoyola giriş ve çıkış yasak olacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca olan tel çitler ya da duvarların çıkışları engellemek amacı ile tesis edilmesinden dolayı açılması, yıkılması, kesilmesi ya da herhangi bir şekilde tahrip edilmesi yasak olacak.
Asgari Hız 40 Km
Trafiğe açılan kesime yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi mümkün olmayacak. Söz konusu kesimde mecburi asgari hız saatte 40 kilometre, azami hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerde olacak. Kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olup, zorunlu durumlarda en sağdaki emniyet şeridinde durulması mümkün olacak.

İşletmeyi Üstlenici Şirket Yönetecek
Yap – işlet – devret modeli ile ihale edilmiş olan Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu ile ilgili yapım, bakım ve işletme üstlenici görevli şirket tarafından yürütülecek.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.