Yeni Projeden Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

Kentsel dönüşüm projeleri ile beraber ülkemizde gerçekleştirilen konut projeleri sayı olarak artmaya devam ediyor. Markalı konut projeleri faizsiz konut kredisi ve esnek vadeler sunarken yeni projeden ev satın almayı tercih eden kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı özel noktalar bulunuyor. İşte, yeni projeden ev alırken dikkat edilmesi gereken 5 madde;

  1. Fiyat ve Ödeme Avantajı Sunan Projeleri Tercih Edin

Gayrimenkul yatırımı için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta uygun fiyattır. Mümkün olan en iyi fiyatı sunan gayrimenkul yatırımını seçin. Buna ek olarak peşin fiyatına taksitli satış yapan konut markalı konut projeleri, esnek ödeme planları, teslim tarihi en yakın olan projeleri seçmek önceliğiniz olmalıdır.

  1. Yakın Çevrede Bulunan İmkânları Dikkate Alın

Çocuğunuz varsa satın alacağınız konutun etrafından yer alan okulları mutlaka incelemeniz gerekir. Buna ek olarak yakın çevrenizde yer alan hastane, özel okul, alışveriş merkezi, marketler, otobüs ve metro durakları gibi ulaşım imkânlarını da araştırın.

  1. Projede Sunulan Olanaklar Nelerdir?

Projenin sunduğu sosyal imkânları mutlaka dikkate alın. Yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, çocuk oyun alanları ve yürüyüş parkurları gibi olanakları inceleyin.

  1. Sağlamlığını İnceleyin, Güvenliğinden Emin Olun

Yeni konut projeleri deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa ederken 7/24 özel güvenlik desteği sunan konut projeleri akıllı bina ve akıllı ev özellikleri olanlar tercih edilmelidir.

  1. Prim Yapacak Bölgeyi Doğru Belirleyin

Konut projeleri arasından seçimde bulunurken mutlaka kısa sürede yüksek oranda prim yapacak olan bölgenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Toplu ulaşım araçlarına en yakın olan, gelişmekte olan bölgelere yatırım yapılması önerilir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz