Yeni Sistemle Dar Gelirliler De Ev Sahibi Olacak

Dar gelirli vatandaşların da kendi evlerinin sahibi olmalarını sağlayacak yeni bir düzenleme geliyor. 2018 yılında devreye alınması beklenen Yapı Tasarruf Sandığı sistemi ile dar gelirli aileler de yapacakları tasarruflarla ev sahibi olabilecekler. Konu hakkında açıklamalarda bulunan BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben konu hakkındaki çalışmaların sonuna geldiklerini duyurdu.

Tasarruf Yaparak Kolay Bir Şekilde Ev Sahibi Olacaksınız

Geliştirilen yapı tasarruf sandığı sistemi ile konut sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler sistem içerisinde belirlenen süre boyunca tasarrufta bulunmaları durumunda piyasaya oranla çok daha düşük faiz oranları ile konut kredisi desteği alacak. Bu sayede çok daha uygun koşullar altında hem konut kredisi peşinatı biriktirmiş olacak, hem de düşük faiz oranları ile konut kredisi desteği almış olacaklar. Sistem üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken mümkün olan en kısa sürede hayata geçirilmesini sağlamak üzere son çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Yapı Tasarruf Sandığı Nedir, Ne İşe Yarar?

Sadece gayrimenkul sektörüne yönelik olarak sunulan bir hizmet olan Yapı Tasarruf Sandığı konut sahibi olmak isteyen kişilerin belirli bir süre yapacakları tasarruflarının karşılığında düşük faizli kredi desteği alarak konut sahibi olmalarını sağlayan özel bir sistemdir. Sistemin sağladığı en büyük avantaj ev sahibi olmak isteyen kişileri tasarrufa yönlendirmesi ve yapmış oldukları tasarrufa ek olarak aynı zamanda düşük faizli konut kredisi kullandırmasıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz