Yeni Teknolojiler Artık Satın Alma Taleplerine Yön Veriyor 

HSBC Grup tarafından gerçekleştirilen “Konut Sahibi Olma Eğilimleri: Konut Satın Almanın Geleceği” konulu araştırma sonucunda bireylerin yeni konut satın alma eğilimlerinin değiştiği ortaya koyuldu. Bireylerin konut satın almak yolundaki talep ve ihtiyaçlarını araştırmak için gerçekleştirilen incelemeler sonucunda derlenen bilgilere göre yeni teknolojik özelliklerin etkisi ortaya koydu.

İnternet Her Geçen Gün Gelişmeye Devam Ediyor 

Yapılan araştırmalar sonucunda artık yeni bir ev satın almak ya da kiralamak isteyen kişilerin internet üzerinden araştırma yaptıkları net olarak görülürken yine markalı proje üreticileri de yeni projeler için oldukça kapsamlı sanal gerçeklik siteleri hazırlıyor. Bunun için şirketlerin ayırdıkları bütçeler her geçen gün daha da yükseliş gösterirken aynı zamanda gayrimenkul emlak ofisleri için de yaşanan bu gelişme endişe verici olarak değerlendirildi.

Her Yüz Kişiden 89 Tanesi İnternetten Araştırma Yapıyor 

Gayrimenkul teknolojileri (PropTech) uzmanı James Dearsley tarafından yapılan açıklamaya göre konut satın almak isteyen kişilerden her 100 tanesinden 89 tanesi bunun öncesinde internetten araştırma yaptıklarını belirtti. Gayrimenkul şirketleri tarafından internet teknolojilerine ayrılan bütçe 2012 senesinde 221 milyon dolar ile sınırlı kalırken 2016 yılında ise bu rakam büyük oranda yükseliş göstererek 2 milyar dolar sınırını aştı. İnternetin kullanımı yaygınlaştıkça inşaat şirketlerinin bu alandaki yatırımları da yükseltecek gibi görünüyor. Özellikle de robot emlak danışmanları gibi teknolojiler üzerindeki çalışmalar oldukça büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz