Kentsel Dönüşümde Yeni Gelişmeler Görülüyor

Kentsel dönüşüm, ülkemizin en önemli projeleri arasında yer almaktadır. Özellikle deprem ve doğal afet hasarları bu proje kapsamında onarılmaktadır. Bu alanda çalışmalar yapan TOKİ, yeni projeleriyle vatandaşlarını buluşturmaktadır. Son olarak yapıla çalışmalara bağlı olarak; kentsel dönüşüm yerine depremsel dönüşüm çalışmalarının artırılacağı belirlenmiştir.

Depremsel Dönüşüm Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı her geçen gün çalışmalarını artmakta ve özellikle konut üzerine başarılı faaliyetler göstermektedir. Bakanlığın yer aldığı fuarda, ülkemiz için tasarlanan yeni projeler sergilenmektedir. Bu projelerden en çok dikkat çekeni, depremsel dönüşüm alanına yapılan çalışmalar olmuştur. Bu çalışmalara bağlı olarak, deprem sonrası hasar gören binaların onarılması ve yeni konutların sağlanması gündeme gelmiştir. Bu anlamda depreme hazırlık yasası da göz önünde bulundurulmuş ve kentsel dönüşüm yerine, depremsel dönüşümün kullanılması planlanmıştır.

Proje İçin Bütçe Hazırlıkları Tamamlandı

Depremsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan çalışmalarda, yetkililer bütçe hazırlıklarını tamamladır. Aynı zamanda belediyelerinde dâhil edileceği projede, pek çok önemli nokta dikkat çekmektedir. Proje kapsamında belirlenen bütçe sayısal anlamda paylaşılmamakta ancak bütçenin hazır olduğu vatandaşlarla paylaşılmaktadır.

1 Milyon Riskli Bina Onarılacak!

Kentsel dönüşüm projelerinde yer alan konutların, deprem hasarı sonrası binalara dönüştürülmesi söz konusudur. Son olarak geliştirilen projede kentsel dönüşüm yerine, depremsel dönüşümün kullanılması da gündeme gelmiştir. Bu proje kapsamında 1 milyon riskli binanın onarılacağı ve hasarlarının ortadan kaldırılacağı belirlenmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz