Maliye Bakanlığı, il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerine bağlı olan tahsil daireleri için ödenecek borcu ol

Yeniden Yapılandırma İçin Tebliğ
Maliye Bakanlığı, il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerine bağlı olan tahsil daireleri için ödenecek borcu olan borçluların, yapılandırarak ödemeyi tercih ettikleri takdirde 30 Haziran 2017 tarihine kadar tahsil dairelerine yazılı bir şekilde başvuru yapmaları gerekiyor.
Her Borç İçin Ayrı Başvuru
Borçluların, birden fazla vergi dairesine borçları bulunmaları takdirde, kanunda yararlanma talebinde bulunmaları durumunda her vergi dairesine ayrı ayrı başvuru yapmaları gerekiyor. Kanun kapsamında toplam borçlar için kanundan yararlanabilecek olan borçlular, talepte bulundukları dönem ve türler açısından düzenlemeden faydalanabiliyor fakat motorlu taşıtlar vergisi borçlularının, her taşıt itibari ile hesaplanacak toplam borç tutarı için başvuru yapmaları gerekli tutuluyor.
Mücbir Sebep Halinin Sonlandırılması
Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre, 7020 sayılı Kanunun yayım tarihi olan 27 Mayıs 2017 tarihi itibariyle mücbir sebep süresi 2 yılı aşan Van ilinin tamamı, Ağrının Patnos, Bitlis’in Adilcevaz ilçelerinde mücbir sebep halinin sonlandırılmasına ilişkin açıklamalara yer verildi.
Tebliğde,  “Bakanlığımızca ilan edilen mücbir sebep hali 31 Mayıs 2017 tarihinde sona erdiğinden, mükellefler tarafından 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin kanuni sürelerinde verileceği ve ödemelerinin de kanuni sürelerinde yapılacağı tabiidir.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.