Rüşvet Baskını Bu Kez Esenyurt Tapu Müdürlüğü’ne Yapıldı

Mali suçlar hemen her kuruluşta yapılabilmekte ve hükümet bunların engellenmesi için önlemler almaktadır. Aynı zamanda bu tarz suçlara girişen bireylerin de cezalandırılması konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Resmi kurum ve kuruluşlarda yapılan suçlar, sadece bireyi etkilememekte; aynı zamanda ülke refahı içinde sorun oluşturmaktadır.

Esenyurt ’ta Rüşvet Çetesine Baskın Düzenlendi

Esenyurt Tapu Müdürlüğü’nde yer alan yetkililerin rüşvet konusunda yaptığı yolsuzluklara bağlı olarak, Emniyet görevlileri rüşvet baskını gerçekleştirdi. Aralarında müdürlerin ve müdür yardımcılarının da bulunduğu 47 şüpheli gözaltına alındı. Bu konuda yapılan yolsuzlukları belirlemek adına yapılan çalışmalar hala devam etmektedir.

Gözaltına Alınan Şüpheliler Üst Düzey Yetkiye Sahip Kişilerden Oluşuyor

Esenyurt Tapu Müdürlüğü’ne yapılan baskınlarda gözaltına alınan 47 şüpheli, üst düzey yetkiye sahip kişilerden oluşmaktadır. Yapılan operasyon kapsamında; 3 müdür yardımcısı, 11 memur ve 33 emlakçı bulunmaktadır. Rüşvet çetesi olarak bilinen bu yetkililerin aralarında, şifre kullandıkları ve bu şifrenin de ‘Şarj Aleti’ olduğu belirlendi.

Rüşvet Boyutunun 30 Bin TL Olduğu Saptandı

Yapılan operasyon kapsamında büyük bir çalışma gösterildi. Yapılan çalışmalara bağlı olarak rüşvet çarkının büyük sayısal rakamları olduğu belirlendi. Pek çok yetkilinin gözaltına alındığı operasyonda, 30 bin TL’lik rüşvet geliri olduğu saptandı. Bu anlamda polisin elde ettiği verilere göre; tapuda çalışanların işlemleri daha hızlı ve doğru yapmak için rüşvet istediği belirlendi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz