Yoğuşmalı Kombi Nasıl Kullanılır?

 

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan doğalgaz hem ısınmak hem de sıcak su amacı ile kullanılmakta olup, şuanda hemen hemen her hanede bulunmaktadır. Doğalgaz kullanımının bu denli artması ise hayatımıza yoğuşmalı kombiler adını dahil etmiş olup, bu yoğuşmalı kombiler ile normal kombi arasında ki fark nedir, nasıl kullanılır gibi pek çok sorular gelmeye başlamıştır. Bizde sizin için bu konu hakkında araştırmalar yaparak sizler için yoğuşmalı kombileri inceledik.

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Çalışır?

Yoğuşmalı kombiler diğer kombiler ile aslında aynı mantık üzerinde çalışmaktadır. Yoğuşmalı kombiler diğer kombilere göre içerisinde özel ısı barındırmakta olup, üretmekte olduğu baca gazı bu ısının geri dönmesini sağlar. Diğer kombiler aslında ürettikleri ısıları bacadan kaynaklı dışarı atmış olurken yoğuşmalı kombiler de bu durum söz konusu olmaz. Doğru akım sayesinde aslında yoğuşmalı kombiler diğer kombilere kıyasla daha az yakar ve bu da faturaların düşmesini sağlar.

Normal bir kombide baca gazlarının 300 derecede olduğu görülürken yoğuşmalı kombide ise bunun aslında 60 derecede olduğu açıkça bellidir. Bu durum da aslında her türlü yoğuşmalı kombinin avantajlı olduğunu göstermektedir. Yoğuşmalı kombi kullanımı ise diğer kombilere kıyasla görünüm ve seçenekleri olarak pek fark bulunmamaktadır. Sadece yoğuşmalı kombiler son teknolojiden faydalanarak üretildikleri için birden fazla fonksiyonu bulunabilir. Fakat burada esas olan ise daha az yakarak daha az fatura gelmesini sağlamasıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz