Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Bir gazın, çevreye ısı verilerek sıvıya dönüştürülmesi durumuna yoğuşma adı verilir. Doğal gaz yakma sonucunda, bacadan atılacak olan gazın, su buharındaki enerjiyi ısı eşanşörü vasıtasıyla geri kazanarak toplam verimliliği arttıran cihazlar yoğuşmalı kombi olarak adlandırılır.

Neden yoğunlaştırılmış kombiyi seçmeliyim?

Verimlilik klasik kombilere nazaran daha yüksektir. Bu nedenle düşük yakıt tüketimi meydana gelir. Düşük baca gazı sıcaklıkları vardır. Alev uzunluğu ihtiyaca göre ayarlanır, durdurulmadan / çalıştırılmadan modüle edilmektedir. Bu Fan modülasyonu sayesinde, tüketilen gaz miktarına bağlı olarak yüksek yanma verimi elde edilir ve çok daha sessiz çalışma sağlanır. Daha düşük emisyonlar (CO ve NOx) daha çevre dostudur.

Yoğuşmalı Kombi aldığımda nelere dikkat etmeliyim?

Yüksek fiyatlı bir ürün kaliteli bir üründür diyemeyiz. Satın aldığınızda klasik kombilere kıyasla daha fazla olsada yaptığınız tasarruf, kısa süre içinde ödediğiniz farkı geri kazanmanıza olanak tanır. Yoğuşmalı kombiler yüksek teknoloji ürünü olduğundan, marka ve üreticinin önemi büyüktür. Başarısızlık olasılığı az olsa da, güçlü bir hizmet ağı olan bir firma tercih etmek gerekliliktir.

Yoğuşmalı Kombiler Ne Kadar Tasarruf Sağlar?

Yoğuşmalı kombiler, kullanıma bağlı olarak değişecek olan standart yoğuşması olmayan kombilere kıyasla gazın başlangıç ​​maliyetini düşürecek ve 1-3  yıl içerisinde sizin kara geçmenizi sağlar ve ekonomik koşullar altında daha az doğal gaz faturaları ödersiniz.

Yoğuşmalı Kombiler Hangi Tesisatlarda Kullanılır?

5 metrelik olsa bile yerden ısıtma ve radyatör sistemi gibi her türlü ısıtma sistemi için uygundur.

Yoğuşmalı kombi ile Ne kadar ısınabilirim?

İstanbul koşulları ve yalıtımı için kötü olmayan normal daireler için pratik olarak hesaplanan alanlar aşağıdaki gibidir.

  • 140 m²’ye kadar, 20.000 kcal / saate kadar
  • 200 m²’ye kadar 26.000 kcal / saate kadar

50 derecenin altında çalışması durumunda; normal yoğuşmaı olmayan ombilerde verimlilik% 79’a, yoğunlaştırılmış kombilerde ise% 109’a düşer ve böylece% 30 tasarruf sağlanır.

Yoğuşmalı Kombiyi Kim Sağlar

Ypğuşmalı kombinin kurulumu, ilgili şirket tarafından gaz dağıtım şirketinin teknik özelliklerine uygun olarak yapılmı gerekir.

Montajda nelere dikkat etmeliyim?

Yoğuşma  durumunda bacada oluşturulacak soğutulmuş suyun çevreye zarar verdenbir şekilde tahliye edimeini sağlamak için soğutulmuş su kapalı uçlara bağlanmalıdır. Yoğuşmalı kombi balkona tutturulursa, balkon kapatılması gerekir.

Yoğuşmalı Kombilerin Garanti süresi ve Ekonomik ömrü ne kadar?

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği ekonomik ömrü 10 yıldır. Her yıl kış öncesi bakım için yetkili servisle görüşmenizi öneririz. Garanti süresi markaya göre 2-10 yıl arasındadır, opsiyonel 2 yıllık garanti de satın almanızmümkün

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz