Yoksul Grubuna TOKİ Rehberi

 

TOKİ yönetiminde yoksul kişiler için üretilen konutlara başvuru koşulları nelerdir? Aynı hane içerisinden TOKİ’ye birden fazla kişi başvurabilir mi? TOKİ başvuruları nereye yapılır gibi soruların cevaplarını arayan kişiler için TOKİ rehberi açıklanıyor.

Yoksul Grubu TOKİ Rehberi Nedir?

 

TOKİ tarafından yürütülen çalışmada gelir gruplandırmasına göre konut üretimi yapılıyor. Kim, nereye, nasıl başvuru yapacak TOKİ rehberi adı altında açıklanıyor.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

 

TOKİ konutlarına başvurmak isteyen kişinin ya da kişilerin konut projesinin yapıldığı il veya ilçede ikamet ediyor olması gerekiyor. Bu süre ilan detaylarında belirtilmektedir.

TOKİ’den konut sahibi olmak için başvuru öncesinde konut kredisi kullanmamış olmak veya mevcutta TOKİ’den konut almamış olması gerekiyor.

Kendisi başta olmak üzere eşinin, çocuklarının veya velayetinin üzerinde bir konut olmaması gerekiyor.

Başvuru yapacak olan kişinin 30 yaş ve üzerinde olması gerekiyor. Dul veya çocuklu bayanlarda yaş sınırı aranmıyor.

Başvuru yapacak olan kişinin yeşil kart sahibi olması veya 2020 sayılı kanun nezdinde maaş almak ya da 3294 sayılı kanuna göre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’ndan yararlanması gerekmektedir. Ayrıca SGK’ya tabi olmaması şartı aranıyor.

Bir haneden sadece bir kişi başvurabilir.

Aynı tarihlerde başka bir TOKİ projesine başvuru yapılamaz.

TOKİ Başvurusu Nereye Yapılır?

TOKİ’nin yapılacağı il veya ilçelerdeki belediye, valilik veya kaymakamlık binalarına başvuru yapılabilmektedir. Hangisinde yapılacağı değişkenlik gösterebilir. TOKİ başvuruları adı altında paylaşılan detaylarda nereye başvurulacağı belirtilmektedir.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz