YSK Seçmen Bilgisi Sorgulama

 

Günümüzün konularından olan Belediye seçimleri, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olup, yerel seçim olarak isimlendirilmektedir. Bu seçimde bulunduğunuz ilin Belediye Başkanını seçecek olup, aynı zamanda muhtar seçimleri de yapılacaktır. Bu seçimler 5 yılda bir tekrar edilmesi gerekmekte olup, 31 Mart 2019 tarihinde ise 5ci yılın dolmasının ardından yeni bir seçim tarihi karşınıza çıkmıştır. Birçok Belediye Başkanı daha şimdiden seçim için çalışmalara başlamış olup, pek çok parti ise aday adaylarını çıkarmıştır. En son 30 Mart 2014 yılında yapılmış olan seçimin bu sefer değişik bir tablo ile karşımıza çıkması da beklenen bir durumdur. Peki, seçmen bilgisi sorgulama nereden ve nasıl yapılmaktadır.

YSK Nerede Oy Kullanacağım?

 

Günümüz teknoloji devri olması aslında birçok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Artık seçmen kağıtları gelmeden, nerede oy kullanacağım diye merak eden kişiler internet üzerinden nerede oy kullanacaklarını bazı bilgileri girerek kolaylıkla öğrenmektedir. Öyle ki öğrendikleri yerden çıktı alarak seçmen kağıdına ihtiyaçları bile kalmamaktadır. Oy kullanma yerini öğrenme konusunda ilk olarak sorgulama tipini seçmeli ve daha sonra nüfusa kayıtlı olduğunuz ili girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise 11 haneli olan TC kimlik numaranızı girmelisiniz. Bunun ardından ise nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra numarasını girmelisiniz. Son olarak ise resimde yazan rakamları doğru şekilde girerek nerede oy kullanacağını öğrenme konusunda işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz