Çok lüks sitelerde aidatların ciddi anlamda yükselmeye başlaması elbette kiracıları sıkmaya başladı. Uzmanlar kiracılara uyarılarda bulundu. Aidatların kira bedelini aşmaması şart! İşte detaylar…

Ülkemizin birçok yerinde site ve apartman aidatları, ev sahipleri ile kiracıları çok büyük sıkıntı içerisinde bırakmaya başladı. Uzmanların ifadelerine göre aidatların kira bedellerinden yüksek olmayacağı bildirilirken, sistemde yer alan eşitsizliğe de değinildi.

Her dairenin ağırlığı bir değilse, aidat ta bir olmayacak!

Yönetim olanlarında 1 artı 1 daire ile 4 artı 1 dairede eşit öder kısmı bulunuyor. Bu elbette adil değil ama plan bu durumda olduğundan herkes uyuyor. Eğer 5 te 4 oranında bir oy alınırsa yeni plan hazırlanabilecek.

Son zamanlarda aidatların çok yüksek olması hakkında şikayetler ciddi anlamda arttı. Oturduğumuz binalarda asansör, güvenlik, spor salonu, otopark gibi birçok hizmet yer alıyor ve neredeyse aylık aidatların 1200 TL’ye ulaşmış olması kira bedelini geçer cinsten geliyor.

Binaya yeni asansör yapılacak veya sinema salonu kurulacak. Buna katılmama hakkınız olabilir. Artık keyfi değerlere herkesin katılması gerekmiyor. Örnek apartmanı su basar, bu ortak giderdir. Ancak apartmana bilardo salonu açma durumu keyfi değer olduğu için isteyen katılmayabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz