Site yönetimlerinin almış olduğu yüksek aidatlara karşılık hukuki yollar ile iptal etme hakkı bulunuyor. Bu bakımdan her yıl düzenlenen toplantılara katılmanız halinde hakkınız bulunuyor. İşte detaylar…

Site sakinlerinin çok rahat bir şekilde kurul toplantılarını düzenlediği sıra, istenilen kararların alınmasında birçok site yönetimi, aidat konusunda kira ücretleri kadar aidat ücretleri belirledikleri biliniyor. Birçok geçersiz vekalet düzenlenerek site yönetimlerinde yöneticilerin bu yetkisi gereksiz olarak kullandıklarını açıklayan Av. Uygar Çöltekin konu hakkında bir açıklama yaparak, kat sakinlerinin genel kurula katılması gerektiğini söyledi.

Çoğu site yöneticisi, kat sakinlerinin kurul toplantılarına katılmadığı için kendi halinde bazı kararlar alıyor ve bu kararlar neticesinde, vekalet sahteciliği ile kurulda yöneticiler aidat ücretlerinde ortada olmayan bazı gerekçeler göstererek yeni ek giderler oluşturuyor. Durum böyle olunca kat sakinleri ortada olmayan ancak ödemesi gereken yüksek aidat giderleriyle karşı karşıya kalıyor.

Kat sakinlerinin dikkatine: Kurul toplantılarına katılın!

Avukat Çöltekin yaptığı açıklama ile her yıl Ocak ayı içerisinde mecburi olan kurul toplantılarına tüm kat sakinlerinin katılması gerektiğini belirtti. Bunla beraber genel kurulda yönetimlerinde seçildiğini dile getirdi. Son zamanlarda aidatların yüksek olmasına karşılık maliklerin dava açma hakkının da olduğu öne sürüldü. Kat sakinleri bu durumdan rahatsız olması halinde haklarını koruması gerekiyor.

Peki sizin yönetimde aidat ücretleri çok yüksek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz