Belediyelerin en büyük gelir kaynağı olan emlak vergisi tartışmaları tüm hızı ile devam ederken konu hakkında en yetkili isim olan Maliye Bakanı Naci Ağbal bir dizi açıklamada bulu

Emlak Vergisi Sorunu Kesin Olarak Çözülecek 
Belediyelerin en büyük gelir kaynağı olan emlak vergisi tartışmaları tüm hızı ile devam ederken konu hakkında en yetkili isim olan Maliye Bakanı Naci Ağbal bir dizi açıklamada bulundu. Katıldığı programda emlak vergisi hakkında yönetilen soruları yanıtlayan Ağbal yaşanan tüm sorunları çözecek bir dizi düzenleme için çalışmalarını sürdürdükleri müjdesini verdi. 

Emlak Vergisi Değeri Belirlenmesinde Yenilikler Yapılacak 
Son yapılan yeniden değerleme çalışmalarının ardından vatandaşlardan yoğun bir şekilde şikâyet aldıklarını belirten Bakan Ağbal bu şikâyetleri dikkatli şekilde incelediklerini ve sorunların çözümü için bir dizi düzenleme üzerinde çalıştıklarını belirtti. Ekim ayında meclisin çalışmalara başlaması ile beraber sunulacak olan torba yasa tasarısına yetiştirilmesine çalışılan yeni düzenleme ile emlak vergisi değeri artık yeni kriterlere göre belirlenecek. 
Yeni Değerler Artık Sınırlandırılacak 
Belediyelerin kendi kurullarınca belirlenen emlak vergisi değerleme oranları için hiçbir sınırlama uygulanmadığına dikkat çeken Naci Ağbal bunun bir sorun olduğuna dikkat çekerek ilk etapta astronomik rakamlara ulaşılmasını engelleyecek bir sınırlama üzerinde çalıştıklarını söyledi. Konu hakkında teknik çalışmaların tüm hızı ile devam ettiğini söyleyen Naci Ağbal 4 yılda bir yapılan artış için ilk etapta bir önceki dönemde belirlenen değerin belirli bir oran ile sınırlandırılması sağlanacak. Bu sayede yeni oran fahiş sınırlara ulaşamayacak ve vatandaşların mağdur olmalarının önüne geçilecek. Düzenleme önümüzdeki dönemi kapsayacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.