Yunanistan Gayrimenkul Piyasasını Türkler Hareketlendirdi 

Altın vize uygulaması sayesinde Yunanistan gayrimenkul sektörü dikkat çekmeye devam ederken özellikle de Türkler tarafından yapılan alımların Yunanistan emlak sektörünü hareketlendirdiğine dikkat çekildi. Açıklanan istatistiksel verilere göre Yunanistan’dan oturma izni almak için başvuran ve bu başvurusu onaylanan Türklerin sayısı 161 rakamına ulaştı.

En Çok Altın Vize Alan 3. Ülke Olduk

Avrupa Birliği üyesi olması nedeni ile vize sahibi olunmasının çok sayıda avantaj sağladığı Yunanistan başlattığı altın vize uygulaması ile emlak sektörünü canlandırmayı başardı. Girdiği ekonomik krizi aldığı tüm önlemler ve desteklere rağmen bir türlü aşamayan Yunanistan emlak satışı ile kasasına nakit para girişini sağlamayı başardı.
Yunanistan Altın Vize fırsatı ile ülkesinden 250 bin avro ve üzerinde taşınmaz alan kişilere 5 yıllık oturma izni veriyor. Altın vize alan kişiler Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için diğer Avrupa Birliği ülkeleri arasında serbest geçiş yapma hakkı kazanıyor. Türkiye şu anda sunulan Çin ve Rusya’nın ardından altın vize fırsatından en çok yararlanan üçüncü ülke konumunda bulunuyor.

Yunanistan’dan Emlak Almak Mantıklı Mı?

Yunanistan yaşadığı ekonomik kriz nedeni ile zor günler geçirirken düşen emlak fiyatları Türk yatırımcılar için aslında oldukça cazip aralıklarda bulunuyor. Altın vize başvurusunda bulunan Türk yatırımcılar burada konut alarak kiraya vermeyi tercih ederken özellikle de Atina konut fiyatları açısından yatırıma oldukça açık bir konumda bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz