Son yıllarda ülkemizde pek çok insan, özellikle Avrupa ülkelerinden oturum izni almaya çalışıyor. Bunun en önemli sebebi, schengen üyesi tüm ülkelere, alınan oturum izni vizesiyle gidebilme avantajıdır. Özellikle ülkemizde son 2 yıldır bu eğilim başlamıştır. Genellikle vatandaşlarımız, ülkemiz sınırlarına yakın olan ülkeleri oturum izni almak için tercih etmektedir. Bu ülkeler içinde de hem ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığı hem de AB üyesi bir ülke olması sebebiyle en çok Yunanistan rağbet görmektedir. Yunanistan’ın son yıllarda geçirdiği ekonomik kriz sebebiyle ülkedeki emlak fiyatlarında önemli düşüşler gerçekleşmiştir. Bunun da etkisiyle vatandaşlarımız, yunanistan da ev almak yoluyla oturum izni almaya çalışmaktadır.

 

Golden Visa

 

Yunanistan, ülkelerinden emlak almanız karşılığında size 5 yıllık oturum izni vermektedir. Ancak, elbette bununda belirli şartları vardır. Öncelikle aldığınız evin değerinin en az 250 bin Euro olması gerekmektedir. Bu değerin altında bir ev aldığınızda oturum izni almanız mümkün değildir. Ayrıca, mülkünüz üzerinizde olması şartı ile 5 yıl sonrasında, oturum izniniz yenilenmektedir. Yani alacağınız oturum izninizin sürekli olmanızı istiyorsanız, mülkünüzü elinizden çıkarmamalısınız.

 

Önemli bir diğer konu, bu izinden ailenizden kimlerin yararlanabileceğidir. Siz, eşiniz, anne ve babanız, eşinizin anne ve babası ve 21 yaşına kadar tüm çocuklarınız bu haktan faydalanabilir.

Yunanistan’dan alacağınız oturum izni ile bütün schengen üyesi ülkelere vize almadan seyahat edebilirsiniz. Bu oturum iznini, vatandaşlarımız için değerli kılan en önemli nokta da bu olmaktadır.

 

Yunanistan’da Yapılan Gayrimenkul Yatırımların Getirisi Nasıl Olur?

 

Yunanistan’ın son yıllarda, geçirdiği ekonomik kriz sebebiyle, gayrimenkul fiyatlarında önemli düşüşler yaşanmıştır. Bu da birçok yatırımcı tarafından fırsat olarak görülmektedir. Çünkü turizm açısından, yıldızının hiç bir zaman söneceğinin düşünülmemesi, gayrimenkul yatırımcılarını buraya çekmektedir.

 

Yunanistan’dan alacağınız evin tek getirisi, oturum izni almak olmayacaktır, Satın aldığınız evi özellikle yaz sezonu dönemlerinde, dolgun ücretler karşılığında kiraya verebilirsiniz. Alacağınız para biriminin Euro olması da sizin getirinizin her geçen gün artmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak maddi imkanı olan bütün Türk vatandaşları için Yunanistan’dan bir ev almak her anlamda oldukça mantıklı gözükmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz