Yurtdışında Çalışanlara Türkiye’den Konut Kredisi Verilir mi?

 

Konut kredisi: gayrimenkul satın alınacağı zaman banka yolu ile teminat altına alınması şartı ile verilen bir kredi türü olarak biliniyor. Alınacak olan krediye istinaden konut kredi bitene kadar satılamaz ya da başkasının üzerine devir edilemez. Peki, yurtdışında çalışan Türk vatandaşlarına konut kredisi veriliyor mu? Böyle bir şey varsa hangi bankalar yurtdışında çalışanlara kredi veriyor?

Günümüzde bankalardan konut kredisi kullanarak birçok kişi ev sahibi olabiliyor. Bankalar haricinde bazı kuruluşların da konut kredisi kullandırma gizi çalışmaları bulunabiliyor. Peki, yurtdışında çalışana ev kredisi veriliyor mu?

Sonradan yapılan düzenlemelere göre ilgili yasalarda Yurtdışında yaşamakta olan ancak Türk vatandaşı olan kişilere ev kredisi verilebilir.

Türkiye’den ev sahibi olmak isteyen Türk vatandaşları için kredi veren kuruluşların özel paketler hazırladıkları biliniyor. Harici olarak mevcut paketlerden de faydalanabiliyorlar.

Yurtdışında Çalışanların Konut Kredisi Kullanmaları İçin İstenilen Belgeler

 


Vergi kimlik numarası,
Pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı,
Konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu,
Yurtdışındaki ikamet adresi,
Çalıştığı ülkedeki gelir belgesi,
Üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler

Özel Konut Projeleri

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’de konut kredisi kullanabilmeleri için bitmiş projelerin ya da özel projeler için kredi kullandırdıkları biliniyor. Ek olarak Mortgage kredisi sadece gerçek kişiler kullanabilmektedir. Tüzel kişilerin bu gibi krediden faydalanması mümkün değildir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz