Yurtdışında Gayrimenkul Pazarlayan Firmalara Dikkat

Türklerin yurtdışından gayrimenkul alımında ve satımında, son zamanlarda büyük artışlar meydana geliyor. Yurtdışında gayrimenkul satımı ile ilgilenenlerin, pazarlama amacı ile yapılan reklamlarda dikkatli olması gerekiyor.

Firmaların Mağduru Olmayın

Türkiye genelinde son zamanlarda yaşanan konjektürel sorunlar, güvenlik sıkıntıları, referandum döneminde sektörün çalkantılı olması gibi sebepler, Türk vatandaşlarının yurtdışından gayrimenkul satın almasında büyük rol oynuyor. Gayrimenkul satın alımlarının yanı sıra yurtdışında konut satışına yönelen ve satışlar doğrultusunda sosyal medya üzerinden reklam yapan kişilerde ve firmalarda da artış görülüyor.

Güven Vermeyen Firmalardan Uzak Durun

Yurtdışında gayrimenkul satışı gerçekleştiren firmalar, franchise zinciri ile bu işi yapabiliyor. Ancak bazı firmalar ise daha önce tanınmayan, geçici bir süre için tutulan ofislerde pazarlama yapılan gayrimenkulün ilgili olduğu ülkeyi ve gayrimenkul fırsatlarını tanıtıp, reklam yapmak amacı ile toplantı düzenleyerek, pek de güven vermiyor.

Genel olarak sosyal medyada dikkat çeken firmaların, reklam yapmış oldukları sosyal medya hesapları yeni açılmış, Web sayfa adları da yeni alınmış oluyor. Bu gibi durumlar da dikkat edilmesi, firma hakkında iyi bir araştırma yapılması, mağdur olmamak adına gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz