Forbes 2018 En Zengin 100 Türk Listesi Açıklandı

 

Dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden biri olan Forbes tarafından hazırlanan Türkiye’nin en zenginleri listesi açıklandı. Forbes Türkiye tarafından hazırlanan “en zengin 100 Türk” listesi içerisinde geçen seneye göre yerini kaybedenler ve listede ilk 10 içerisine girmeyi başaran yeni isimler olması dikkat çekti.

En Zengin Türk Değişmedi

 

2017 yılı en zengin 100 Türk listesi ile kıyaslandığında birincilik koltuğunun sahibi yer değiştirmedi ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Ülker 2018 yılında da en zengin Türk unvanını elde etmeyi başardı. Onu sıralamadaki yerini yükseltmeyi başaran dev inşaat şirketi olan Rönesans Holding Başkanlık koltuğunun sahibi Erman Ilıcak izledi. Listede birinci olan Ülker’in serveti 4.8  milyar dolar olarak açıklanırken ikinci olan Ilıcak’ın serveti ise 4 milyar dolar olarak yer aldı. En zengin üçüncü Türk olan Fiba Holding Başkanı Hüsnü Özyeğin ise 2,9 milyar dolarlık servete sahip.

Zenginler Daha Da Zenginleşti

 

Türkiye uzun süredir ekonomik kriz sorunları ile uğraşmaya devam ederken zenginlerin bu dönemde daha da zenginleşmesi dikkat çekti. En zengin Türkler listesinde yer alan 100 kişinin servetleri geçen sene açıklanan rakamlara göre 18,5 milyar dolar arttı ve toplamda 121,4 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Listede 40 adet dolar milyarderi yer alırken en zengin 100 Türk arasında sadece 21 kadın kendisine listede yer bulabildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz