Zeytinlik Alanlardaki Yüzde 10luk Konut Hakkı Kaldırıldı

Bir süredir gündemde olan ve beraberinde birçok tartışmayı getiren, yoğun eleştiri ve tepkilere sebep olan, zeytinlik alanlarındaki yüzde ona varan konut yapma hakkı iptal edildi.

Yatırım, Sanayi Tesisi ile Sınırlı

Gündeme geldiği andan itibaren yoğun eleştiri ve tepki alan, tartışmalara neden olan zeytinlik alanlardaki yüzde onluk orandaki konut yapma hakkı ortadan kaldırıldı. Zeytinlik alanlarda konut haricinde yeni yatırım alternatifi olarak konaklama tesisi ve turizm tesisi de dahil olmak üzere her türlü yatırım yapılmasına olanak sağlandı. Kamuoyundan gelen yoğun tepkiler ile komisyon tarafında değişikliğe gidilerek yeni sınırlamalar getirildi. Yapılan yeni düzenleme ile yatırım, sanayi tesisi ile sınırlandırıldı. Mevcut durumda yürürlükte olan yasada, zeytinlik sahiplerine ait olan yüzde 10’luk konut hakkı da ortadan kaldırılmış oldu.

Yeni Düzenleme Yapılacak

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlik sahiplerine ait olan yüzde 10’luk konut yapma hakkının ortadan kaldırılması ile ilgili, “Evet öyle bir durum söz konusu. Komisyonda zeytinliklere yatırım sanayi tesisiyle sınırlandırılınca böyle bir eksiklik ortaya çıkmış. Zeytinlik sahipleri böyle bir sıkıntının doğduğunu ilettiler. Düzenleme komisyona çekildi, orada bütün bu detaylar dikkate alınarak yeniden bir düzenleme yapılacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz