Zeytinlik Tarlaların İmara Açılması Kanunu 2017

/ 8 Kasım 2017 / 22 / yorumsuz
Zeytinlik Tarlaların İmara Açılması Kanunu 2017

Son zamanlarda gündemde olan ve birçok tartışmaya neden olan zeytinlik alanları ile ilgili kanun, komisyon tarafından kabul edildi.

Zeytinlik Alanları ile İlgili Kanun Kabul Edildi
Son zamanlarda gündemde olan ve birçok tartışmaya neden olan zeytinlik alanları ile ilgili kanun, komisyon tarafından kabul edildi.
Zeytinliklerin İdam Fermanı
Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi yasa tasarısı, gündemde uzun bir süredir olup birçok tartışmaya neden olmuştu. Ayrıca söz konusu yasa tasarısı “zeytinliklerin idam fermanı” olarak adlandırılmıştı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, zeytinlik alanlar hakkında bulunduğu açıklamalarda, zeytinlik alanlarda yatırım yapılmasına izin verilmesini mümkün kılan düzenlemenin kanundan çıkarılacağını belirtmişti. Gelen tepkiler ve itirazlar sonucunda değişikliğe gidildi.
Kesilen Her Ağaç İçin 4 Bin TL Ceza
Gidilen değişiklik ile zeytinlik alanlara konut, konaklama tesisi ve turizm tesisi yapılması engellendi. Fakat komisyondan geçen tasarıya bakıldığında, hükümetin kamu yararına gördüğü maden ve sanayi yatırımları zeytinlik alanlara yapılabilecek. Bu yatırımlar adına kesilecek olan her zeytin ağacı için 4 bin TL ceza ödenecek.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Etiketler