Gündem Haberleri

Gündemi takip edebileceğiniz sıcak gündem haberleri

Millet bahçesi Nakkaştepe sonunda açılıyor!
Nakkaştepe Millet Bahçesi Açılıyor!   Üsküdar Belediyesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın hayata geçirdiği ve uzun süredir yapım aşamasında olan Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün hizmete girdi. Verdiği sözleri tutan ve..
Kiracalara müjdeli haber! Hangi hesap en uygunsa o hesaptan kira ödenecek
Kiracıları Sevindirecek Olumlu Düzenleme Geldi!   AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, yaptığı açıklama üzerine kira artış oranları konusun da yapılan düzenlemenin TÜFE ile belirlenmesinin yanı sıra en düşük kira..
Her önüne gelen Konkordato ilan edemeyecek!
Bilindiği üzere konkordato ilanı iflas eşiğinde olan firmaların yaptığı bir eylem olup, konkordatonun son zamanlarda oldukça yaygın olarak görülmesinin ardından, ilan hakkında yeniden bir düzenleme getirilmiş olup, bu teklif kabul..
2019 Yılı Tarım yılı olacak, Kullanılmayan tarlalar tarımda kullanılacak!
Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlanan “2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” kapsamında tarım başta olmak üzere ormancılık ve hayvancılık ayrıca ticaret..
İstanbuldaki tarihi yarım ada koruma altına alınacak!
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Tarihi Yarım Ada’nın içerisinde bulunmakta olan Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi, Kapalı Çarşı gibi önemli kültürel değerlere sahip alanlar için durum tespiti yapmak..
Varlık barışında süre uzadı!
Sermaye piyasası araçları olarak görülen yurtdışındaki gerçek veya tüzel kişilerin sahip olduğu altın, döviz, para menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının milli ekonomiye katkı sağlaması için düzenlenen Varlık Barışı..
Her ilde Orta Ölçekli Sanayi Siteleri Geliyor!
81 İlde Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kurulacak   Bu yıl düzenlenen 17. MÜSİAD EXPO toplantısında 140 farklı ülkeden 7000’den fazla yatırımcının bir araya geldiği ve çok önemli 7 binin üzerinde..
Resort Zigana Alaçatı Oteli Satılıyor
Dev tesisle ilgili olarak KAP’a yapılan açıklama Tek-Art inşaat şirketinden geldi. Açıklamanın detayları ise; "30.09.2018 tarihli finansal tablolarımızda 107.459.454 TL defter değerine sahip Resort Zigana Alaçatı Hotelin....
Yeni imar kanunu belirlendi : Bisiklet yolları ve istasyonlar zorunlu olacak !
İmar Kanununda Önemli Değişiklikler Yapıldı!   İmar kanunu son günlerde TBMM grup toplantılarının da sıklıkla yer almış olup, buna göre ise İmar kanunu kapsamında çevre korumasına yönelik olarak 13 madde..
Hacizli Mardan Palace Hotel Sonunda Kiralandı!
Antalya’nın Kundu bölgesinde yer alan Mardan Palace Hotel, dünyaca ünlü bir otel olarak görülürken, bu otel sahibinin borçları tarafından haciz edilmiş olup, bu haciz sonrasında durumu pek çok kişi tarafından..