Dünya Haberleri

Dünya haberlerinin listelendiği haber arşiv sayfamız.

En Çok Iraklılar Bizden Gayrimenkul Almış
Rus Emlakçılar Bodrumda Emlak Pazarlayacak
Schengen Vizesi Almak Artık Çok Daha Kolay Olacak
180 Bin Adım Atmayan emlakçıya ceza kesiyorlar!
Çin’de gündeme gelen habere göre ayda 180 bin adımdan az atan şirket, çalışanlarına ceza veriyor. Times gazetesine göre Guangzhou'da bir emlakçı çalışanlarına atmadıkları her adım başına 0,01 yuan (0,0078 TL)..
Dünyada en çok yardımı biz yapıyoruz
Hazreti Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya'da programlara katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yapmış olup, yapılan açıklamada ise milli gelirimize göre en çok yardımı..
Farklı ülkeden 200e yakın yatırımcı Türkiyeye gelecek!
İstanbul’da yapılacak olan Badeer zirvesinin amacının farklı ülkelerden 200’e yakın yatırımcı ile Türk yatırımcılarının bir araya gelmesini sağlamak olacak. Badeer zirvesi ile birlikte 3 milyar dolarlık yatırımın Türkiye’ye yapılması konuşulacak...
Rusya Ayda inşaat yapmayı planlıyor!
Zelenıy, Bilimsel alt yapının oluşabilmesi için birkaç aşamanın olması gerektiğini belirterek bu aşamaların önceliğine de değindi. İlk olarak otomatik istasyonların kurulmasını ve sonrasında araştırma ve uçuşların yapılabileceğini sonucunda ise bilimsel..
Son dönemlerde Avrupada Altın Vize İmkanı Sunuyor!
Avrupa ülkelerinde yaşam sürmek isteyen Türk vatandaşları altın vize olarak isimlendirilen vize türü ile ülkeye giriş yapması ve o ülke de oturum alması mümkün olup, altın vize almak için ise..
Özbekistandan Türk inşaatçılara davet gönderildi
Özbekistan ile Türkiye arasında ki ilişkiler her geçen gün güçlenirken, özellikle yapı ve inşaat sektöründe yapılan iş birliği oldukça ileri boyutlara gideceği görülmektedir. Türkiye ve Özbekistan ‘’kazan- kazan’’ ilkesi ile..
Almanya Emlak vergisini artıracak yeni düzenlemeler yapacak!
Emlak vergisi Türkiye’de var olduğu gibi Almanya’da da bulunmakta olup, son zamanlarda gelen habere göre Almanya’da emlak vergisi hakkında yeni düzenlemelerin yapılacağı yönünde haberler geldi..
Almanya Köln Camii Güzelliği İle Dikkatleri Çekti!
2009 yılında inşaatına başlanmış olan ve bazı siyasi nedenlerin araya girmiş olmasından kaynaklı olarak ibadete 2017 yılında açılan ve güzelliği ile dikkat çeken Köln Merkez Camii Avrupa’nın en büyük camileri..
Azerbaycan’dan Türkiye’ye Dev Yatırım!
Azerbaycan’dan Türkiye’ye Dev Yatırım!   Türkiye’nin işlenmiş petrol ihtiyacının oldukça büyük kısmını karşılayacak olan STAR Rafineri, SOCAR Türkiye’nin Rafineri-Petrokimya entegrasyonunu yarın faaliyete geçiyor. Petrol ihtiyacı her ülkede olduğu gibi Türkiye’de..
Dünyada En Güvenli Şehirler
Dünyada En Güvenli Şehirler   İnsanların yaşamlarında her ülkede bazı olaylar yaşanmakta olup, bu olayların temeli ise maddiyata bağlı olarak ilerlemektedir. İnsanlar için aslında güvenli bölge olarak adlandırdıkları yerlerde önemli..